On 12:13 with No comments

Microsoft Windows işletim "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen sistemler için işletim sistemi işlevlerinin çoğunu dinamik bağlantı kitaplıkları (DLL) tarafından sağlanır. Ayrıca, program işlevselliğini çoğunu bu Windows işletim sistemlerinden biri üzerinde bir programı çalıştırdığınızda, DLL tarafından sağlanabilir. Örneğin, bazı programlar farklı birçok modül içerebilir ve her modülü programın içerdiği ve DLL'ler olarak dağıtılmış.

DLL'lerin kullanımını kodu, kodu yeniden kullanma, etkili bellek kullanımı uyumluluğuna yükseltmek yardımcı olur ve sınırlı disk alanı. Bu nedenle, işletim sistemini ve programları daha hızlı yüklenir, daha hızlı çalışmasını ve daha az disk alanı bilgisayarda gerçekleştirin.

Bir program bir DLL kullandığında, bağımlılık olarak adlandırılan bir sorun değil çalıştırılacak programın neden olabilir. Bir program bir DLL kullandığında bir bağımlılık oluşturulur. Başka bir program üzerine yazar ve bu bağımlılık keser, özgün program başarılı bir şekilde çalışmayabilir.

Çoğu bağımlılık sorunları ile giriş Microsoft .NET Framework derlemeleri kullanarak elenen.

DLL nedir?

Bir DLL kodu ve aynı anda birden fazla program tarafından kullanılan verileri içeren bir kitaplıktır. Örneğin, Windows işletim sistemlerinde, Comdlg32 DLL'in ortak gerçekleştirir iletişim kutusunda ilgili işlevler. Bu nedenle, her program açık bir iletişim kutusu uygulamak için bu DLL'de bulunan işlevleri kullanabilirsiniz. Bu, kodu yeniden kullanma ve etkili bellek kullanımı yükseltmek yardımcı olur.

Bir dll dosyası kullanarak bir program ayrı bileşenlerine modularized olabilir. Örneğin, bir muhasebe programını modülü tarafından satılan. Bu modül yüklü değilse, her modül çalışma zamanında Ana programa yüklenebilir. Modülleri ayrı olduğu için programın yükleme süresi daha kısadır ve işlevselliğini istendiğinde bir modülü yalnızca yüklenir.

Ayrıca, güncelleştirmeleri her modül için program diğer bölümlerini etkilemeden uygulamak kolaydır. Örneğin, bordro program olabilir ve her yıl vergi oranlarını değiştirin. Bu değişiklikleri bir DLL için ayrılmış olması, yapı veya tüm programı yüklemeyi yeniden yüklemenize gerek kalmadan bir güncelleştirme uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki listede Windows işletim sistemlerinde DLL'ler olarak uygulanan dosyaların bazıları açıklanmaktadır:
ActiveX denetimleri (.ocx) dosya
Bir ActiveX denetimini bir takvimden bir tarih seçmenize izin veren bir Takvim denetimi örneğidir.
Denetim Masası (.cpl) dosyaları
.Cpl dosyasının bir örneği, Denetim Masası'nda bulunan bir maddedir. Her maddenin özel bir DLL'dir.
Aygıt sürücüsü (.drv) dosyaları
Aygıt sürücüsü örneği bir yazıcıda yazdırmayı denetleyen bir yazıcı sürücüsüdür.
DLL avantajları

Aşağıdaki listeden bir program bir DLL kullandığında, sağlanan avantajları bazıları açıklanmaktadır:

  • Daha az kaynak kullanır.
  • Birden çok program aynı kitaplık işlevlerini kullandığınızda, bir DLL, fiziksel bellekte ve diskte yüklü kod yinelenmesini azaltabilirsiniz. Bu yalnızca ön planda çalışan program, aynı zamanda Windows işletim sistemi üzerinde çalışan diğer programların performansını önemli ölçüde etkileyebilir.
  • Modüler mimari yükseltir
  • Bir DLL modüler program geliştirme yükseltmek yardımcı olur. Bu, birden çok dil sürümünü gerektiren büyük programlar veya modüler mimari gerektiren bir program geliştirmek yardımcı olur. Modüler bir program örneği dinamik olarak çalışma zamanında yüklenen çok sayıda modüle sahip bir hesap programıdır.
  • Hareket hızları dağıtım ve yükleme
  • Bir DLL içinde bir işlev bir güncelleştirme veya düzeltme ihtiyacı olduğunda DLL yüklenmesi ve dağıtımı gerektirmez DLL ile yeniden bağlanması program. Birden çok program aynı DLL kullanırsanız, ayrıca, birden çok program tüm güncelleştirme veya düzeltme yararlı olacaktır. Düzenli olarak güncelleştirilen veya sabit bir üçüncü taraf DLL kullandığınızda bu sorun daha sık ortaya çıkabilir.